Táto rozohrievačka na precvičenie zrakovej pamäti sa dá použiť na prelámanie ľadov alebo aj vyplnenie krátkeho hluchého priestoru v programe.

Hra v skratke:

Cieľom je zapamätať si v krátkom čase (napr. za 1minútu) určité množstvo predmetov a potom preukázať, na koľko z nich ste si spomenuli.

Kimova hra je hra na precvičenie zrakovej pamäti. Jej meno je odvodené z románu Rudyarda Kiplinga z roku 1901, v ktorom hlavný hrdina Kim hrá túto hru počas svojho špiónskeho výcviku.

Podmienky na hru:

  • kde: vonku alebo vnútri
  • približné trvanie: 5 minút

Pomôcky:

10-20 rôznych a ľahko pomenovateľných predmetov (napr. kľúč, hrebeň, okuliare, zapalovač…)

Príprava:

Predmety sa rozmiestnia, napr. na stôl alebo podlahu a zakryjú tak, aby ich nebolo vidno.

Priebeh:

Predmety sa odkryjú a účastníci ich môžu určitý čas (napr. 1 minútu) pozorovať, snažiac sa čo najviac z nich si zapamätať.

Potom sa predmety opäť skryjú, rozdajú sa perá a papiere a účastníci majú 1-2 minúty na to, aby si spomenuli a spísali zoznam čo najviac z týchto predmetov. Vyhráva, kto ich správne napísal najviac.

Alternatívy

  • Hra na ulici – prejdeme sa po ulici s radom obchodov, za rohom zastaneme a snažíme sa spomenúť si na čo najviac názvov
  • Čo sa zmenilo – po pozorovaní skupiny predmetov sa účastníci otočia (alebo načas odídu) a vedúci hry niekoľko predmetov vymení. Boduje sa správne identifikovanie zmeny (za nesprávnu odpoveď môžete aj strhávať)

Táto hra sa dá hrať aj online formou
(kamera vedúceho sa zapne/vypne,
resp. zdieľanie vopred odfoteného obrázku na krátky čas)