Celá lekcia vo formáte PDF

Pomôcky

  • semienka (napr. slnečnice alebo nejakých iných kvetov)
  • kelímky (napr. od jogurtov)
  • hlina (substrát)
  • krhlička na polievanie

Hlavná myšlienka

Každý z nás je ako malé semienko, ktoré Boh zasadil.

Úvod

Pozrite, čo tu mám. (Semienko!)
Čo myslíte, čo z neho vyrastie? (Niekedy sa to na pohľad nedá povedať, ale môžem vám prezradiť, že toto je semienko slnečnice)

Obkec

Takéto semienko samo osebe je pomerne zraniteľné. Keby ste ho len tak nechali ležať na slnku, zrejme by časom tak zoschlo, že už by z neho nikdy nič nevyrástlo.
A aj keby ste ho zasadili, mohlo by sa ľahko stať veľa vecí, ktoré by zabránili tomu, aby sa z neho stala veľká a silná rastlina. Čo napríklad? (nedostatok vody, alebo naopak jej prebytok; pád zo stola a vyklopenie hliny, vytrhnutie, burina…)
Vidíte, aby takéto semienko vyrástlo a prežilo, aby sa z neho stalo to, na čo bolo stvorené – aby splnilo svoje „poslanie“, je potrebné sa oňho starať a je potrebné ho chrániť.

Prepojenie

Každý z nás je ako takéto malé semienko, ktoré Boh zasadil do vnútra našej mamy. Niektoré semienka ani nemôžu vyklíčiť, lebo ich matky ich nechcú. Ale vy ste sa narodili a Boh má pre vás svoj plán; On chce, aby ste vyrástli a priniesli úrodu, tak, ako každé semienko. On je ten, kto sa o vás stará, spolu s vašimi rodičmi, aby ste mohli rásť a rozvíjať sa. Každý ste jedinečný a iný a tak je to dobre.

Aplikácia

Každý dostane semienko, ktoré si môže zasadiť do pohárika s hlinou a zobrať si ho so sebou domov. Keď ho bude doma polievať a starať sa oňho, možno z neho vyrastie rastlinka!

Také semienko, keď rastie, je zraniteľné a treba ho chrániť. Ľahko by sa dalo ohroziť (vyschnúť, vyklopiť z kelímka,…)
Chráňte si ho preto, aby mohlo vyrásť!
Podobne aj Boh chráni nás.

semienko asi po 10 dňoch

Celá lekcia vo formáte PDF