Ktoré mená dnes v deťoch najviac rezonujú? Tie zo sociálnych sietí, alebo historickí hrdinovia známych príbehov. Športovci? Politici? Je načase presvečiť sa!

Táto hra je výbornou úvodnou hrou do témy T12: Priateľstvo s Bohom v PreTeen Programe. Môžete ju použiť ale aj pri iných príležitostiach.

Na lístky sme dali mená osobností a postáv, ktoré sú podľa nás pomerne všeobecne známe. Musíte si však sami rozmyslieť, či niečo pridať, alebo ubrať. Pred časom som mal taku šokujúcu skúsenosť, keď som sa pri jednej z aktivít pokúsil parodovať Indiana Jonesa a až po chvíli mi došlo, že zo skupiny vyše dvadsiatich mládežníkov (tínedžeri a starší) túto legendu môjho detstva poznali iba dvaja (!).

V dnešných preteen skupinkách tak ľahko narazíte na deti, ktoré z fleku vymenujú desiatich youtouberov, no meno speváka, ktorý lámal hitparády iba pred 5 rokmi, im nič nehovorí.

Podmienky na hru:

  • kde: vonku alebo vnútri
  • približné trvanie: 10minút

Pomôcky:

  • ústrižky s menami
  • lepiaca páska
  • rytmická hudba

Príprava:

Každému účastníkovi nalepíme na chrbát náhodne meno jednej známej postavy. (vytlačíte ich z nasledujúcich strán. Tip: pokiaľ dáte vytlačiť strany 2-13 v režime (2 na 1), ušetríte papier a kartičky budú menšie a praktickejšie)

Úvod:

V tejto chvíli sa každý z vás zmení na nejakú známu osobnosť!

Prezradím vám, že sa jedná o niekoho, kto ešte stále žije; ale aj niekoho koho môžete poznať iba z filmu. Môže to byť muž, alebo žena. Športovec, alebo spevák…

Skrátka, ste známa osobnosť a tvojou úlohou je zistiť odpoveď na otázku: „Kto som?“

Keďže svoje meno nevidíš, máš ho však napísané na chrbte, v tejto miestnosti iste stretneš ľudí, ktorí radi odpovedia na tvoje otázky. Tie však môžu byť iba otázkami takého typu, na ktoré sa dá odpovedať len „áno“ alebo „nie“.

Takže pripravení?

Kto zistí, kým je, môže zdvihnúť ruky a spustiť víťazný pokrik!

(počas hry pustite nejakú rytmickejšiu hudbu)